Božić, Ribarić i Lozić odnijele sve medalje s državnog prvenstva u ritmičkoj gimnastici

Protekloga vikenda u Domu sportova Mate Parlov u Puli održano je 27. pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u ritmičkoj gimnastici na kojemu su nastupile ritmičarke iz 11 klubova iz cijele Hrvatske.

U konkurenciji seniorki državnom je prvakinjom s obručem postala Petra Ribarić (14.350), dok je druga bila Sunčica Lozić (14.100), a treća Laura Božić (11.050). Trojac koji je Hrvatsku nedavno predstavljao na Svjetskom prvenstvu u Sofiji prva je tri mjesta zauzeo i s preostala tri rekvizita. U konkurenciji lopte državna je prvakinja Laura Božić (14.150), viceprvakinja je Petra Ribarić (13.050), dok je trećeplasirana Sunčica Lozić (12.450). Božić je odnijela naslov najbolje u državi i s čunjevima (13.050). Druga je bila Lozić (12.600), a treća Ribarić (12.150). Kod posljednjeg rekvizita – trake, ponovno je briljirala Laura Božić koja je s ocjenom 12.500 osvojila titulu najbolje. Drugo mjesto zauzela je Sunčica (11.100), a treće Petra (9.650).

Pojedinačnu je titulu kod juniorki s vijačom ponijela Tamara Artić (11.650), druga je bila Dorotea Kudelić (9.100), a treća Lara Weber (8.000). Artić je naslov najbolje u državi u svojoj dobnoj kategoriji osvojila u još tri discipline. U konkurenciji obruča, s ocjenom 13.550, osvojila je prvo mjesto ispred Barbare Šelendić (11.450) te Mie Ivković (9.550). Briljirala je i s čunjevima (13.950), gdje je prvo mjesto zauzela ponovno ispred Barbare Šelendić te Lare Weber. Najvišu ocjenu (14.050) osvojila je u natjecanju s trakom, gdje je titulu viceprvakinje odnijela Barbara Šelendić (10.450), a trećeplasirana je bila Nera Štrbac (9.700). Dorotea Kudelić najbolja je bila u vježbi s loptom (11.150), dok je četverostruka državna prvakinja Tamara Artić bila drugoplasirana (10.800). Treće mjesto zauzela je Lara Weber (10.550).

U konkurenciji klubova, titulu najboljeg ponio je GK Aura (Lua Cizel, Sunčica Lozić i Barbara Šelendić) 105,750. Drugoplasirane su bile djevojke iz KRG Zagreb (Anja Gašparić, Ema Matošević i Petra Ribarić) s osvojenih 93,550 bodova, dok su trećeplasirane bile ritmičarke KRG Leda (Kala Krpan, Dorotea Kudelić i Laura Vidmar) koje su za svoje nastupe zaradile ukupnu ocjenu 91,600.

27. PH ekipno – 13.-14.10.2018. (.pdf 86kb)

27. PH pojedinačno – 13.-14.10.2018. (.pdf 156kb)