Juniori odradili dobar posao u Rotterdamu

Tri hrvatska juniora – Mauro Nemčanin, Mateo Žugec i Borna Matić, kao gosti su nastupili na prvenstvu Nizozemske.

Sva trojica uspješno su nastupili, odradivši svoje vježbe korektno, bez padova. Mauro Nemčanin imao je uvjerljivo najveću ocjenu na konju s hvataljkama – 18,833 te je osvojio prvo mjesto. Mateo Žugec zaradio je ocjenu 12,767 te se plasirao na četvrtu poziciju. Mateo je mogao i do boljeg plasmana, međutim, napravio je određene greške u sredini vježbe te pri saskoku. Borna Matić bio je sedmi na karikama te šesti na preskoku. Na svojoj najjačoj vježbi – karikama, napravio je grešku na kraju vježbe. Također, pogriješio je i kod saskoka.

Bio je ovo dio priprema naših juniorskih reprezentativaca za predstojeće Europsko prvenstvo koje će se održati u Glasgowu. Riječ je o velikom natjecanju u rotterdamskoj Ahoy areni, a koje osim sportaša iz sportske gimnastike, okuplja i sportaše ostalih gimnastičkih kategorija. Na prvenstvu je nastupilo oko 5000 sportašica i sportaša. Dečki su odradili dobar posao te ih sada čeka mjesec i pol dana “čišćenja” vježbi i podizanja forme prije glavnog cilja – prvenstva Europe.