Mlade nade hrvatske gimnastike u Slavonskom Brodu nastupile na Višebojskom prvenstvu Hrvatske te Završnici kupa

U Slavonskom Brodu proteklog je vikenda održano 27. Višebojsko prvenstvo Hrvatske u muškoj i ženskoj sportskoj gimnastici za mlađe kategorije te 18. Završnica kupa Hrvatske. U subotnjem dijelu programa mogli smo vidjeti borbu za odličja u A i B programu, dok smo u nedjelju pratili natjecanje C programa.

U univerzalnoj kategoriji dječaka prvo mjesto u višeboju odnio je Franko Šušić iz GK Zadar s osvojenih 111.900 bodova, dok je drugi bio Fran Šančić (110.733.) iz GK Sokol Karlovac. Treće mjesto pripalo je Lovri Vukoviću, također iz Zadra (110.300). U konkurenciji mlađih kadeta prvo mjesto višeboja pripalo je Franu Radiću iz GK Novi Zagreb s ukupnom ocjenom 116.200. Drugi je bio njegov klupski kolega Marko Pavković sa 113.633, a treći Leon Karlović iz GK Marjan (112.234). Najboljim se među kadetima pokazao Zadranin Niko Nevešćanin (104.933), a slijedili su ga klupski kolege Roko Krupić (103.600) i Tomislav Pavić (97.800). Posljednju dobnu kategoriju muškog A programa činili su mlađi juniori gdje je višebojskim prvakom postao Luka Vuković (GK Ogulinski sokol, 60.667), srebrom se okitio njegov klupski kolega Karlo Karaga (56.134), dok je bronca pripala Borni Hadži-Veljkoviću iz Novog Zagreba (55.267).

Među djevojčicama, točnije mlađim kadetkinjama prvo mjesto u višeboju pripalo je Ani Pughel iz GK Rijeka (52.200). Drugo mjesto zauzela je Antonija Gorički iz GK Dubrava (47.350), a treće njena klupska kolegica Gabrijela Dučkić (44.350). Pobjedu kod kadetkinja ostvarila je Mila Prpić iz GK Vita (54.850). Srebro je pripalo njenoj klupskoj kolegici Mirni Hontić (50.350), a bronca Rebecci Kendi iz GK Samobor (48.700). Najstarija kategorija A programa u ženskoj konkurenciji bile su mlađe juniorke. Višebojsko zlato pripalo je Niki Kukuljan Frleti (GK Rijeka, 48.850), srebro Antei Ercegović (GK Marjan, 44.400), a bronca Sari Šulekić (ZTD Hrvatski sokol, 44.350).

Titulom najboljeg kadeta u B programu okitio se Roko Vukaljević iz GK Novi Zagreb (111.067), srebro je pripalo Janku Šeler (GK Novi Zagreb, 110.634), a bronca Dominiku Alkoviću iz kluba domaćina prvenstva (109.334). Kod B juniora pobjednik višeboja bio je Vito Telebuh (ZTD Hrvatski sokol) koji je pobjedu odnio s ukupnom ocjenom 113.301. Na drugo mjesto plasirao se Karlo Ninić iz GK Rijeka (104.100), a na treće Andre Poščić (također GK Rijeka, 103.700). U seniorskoj konkurenciji zlato je pripalo Antoniu Matakoviću (108.001), a srebro Marinu Matakoviću (93.600), dvojcu iz Rijeke.

U ženskoj konkurenciji B programa pobjedu u kategoriji mlađih juniorki odnijela je Riječanka Zrinka Miškić (46.000). Drugoplasirana je bila Ines Fadiga (GK Gimko, 45.450), a trećeplasirana Lara Krnić (GK Marjan, 44.850). Najbolja mlađa kadetkinja postala je gimnastičarka ZTD-a Antea Šikić-Kaučić (56.200). Srebro je pripalo njezinoj klupskoj kolegici Sari Hruškovec (55.500), a bronca Nori Sučić iz Marjana (54.400). Monika Zovko (GK Vukovar) pobjednica je višeboja kod kadetkinja (62.100). Lea Kapular (GK Salto, 61.550) osvajačica je srebrnog odličja, a Greta Gašparović (GK Salto) brončanog. U konkurenciji juniorki najboljom se pokazala Anica Mladar (GK Marjan) koja je slavila s ukupnih 46.950. Na niže stepenice juniorskog postolja popele su se Petra Pavičić (GK Hrvatski sokol, 45.750), te Luka Sermek (ZTD Hrvatski sokol, 45.800). Posljednju kategoriju B programa činile su seniorke, među kojima je pobjedu izborila Magdalena Krnjaković (GK Sokol Slavonski Brod, 49.000). Iza Magdalene su se tako plasirale Nina Mucić (GK Rijeka, 48.450) i Petra Labrović (GK Salto, 43.600).

ZAVRŠNICA KUPA HRVATSKE U MŽSG – C PROGRAM
C kadeti
1. Padmosoekarto Antonio (ZTD Hrvatski sokol) 114.933
2. Džanić Din (GK Dubrava) 113.884
3. Cvitešić Josip Franja (GK Sokol Karlovac) 113.600

C juniori
1. Rosandić Filip (GK Sokol Slavonski Brod) 115.016
2. Vrabec Tin (ZTD Hrvatski sokol) 114.217
3. Milošević David (GK Petrinja) 112.767

C seniori
1. Kukec Benedikt (ZTD Hrvatski sokol) 113.301
2. Lozić Roko (ZTD Hrvatski sokol) 110.817
3. Cug Tomislav (GK Trešnjevka) 109.850

C mlađe juniorke
1. Markovšek Petra (GK Gimko) 61.450
2. Zorić Josipa (GK Dišpet) 60.900
3. Reljić Marta (GK Dubrava) 60.800

C mlađe kadetkinje
1. Vukušić Lana (ZTD Hrvatski sokol) 60.550
2. Makek Eva (GK Dubrava) 60.250
3. Križ Ana (GK Dubrava) 59.750

C kadetkinje
1. Landeka Lana (ZTD Hrvatski sokol) 61.750
2. Čikotić Leonarda (GK Marjan) 61.550
3. Đurić Nera (GK Sokol Karlovac) 61.150

C juniorke
1. Fabijanić Ana Magdalena (GK Sokol Karlovac) 64.600
2. Fak Amanda (ZTD Hrvatski sokol) 64.100
3. Vlahov Lucija (GK Dišpet) 64.000

C seniorke
1. Mudnić Nora (GK Salto) 63.000
2. Vidović Matea (GD Beli Manastir) 62.800
3. Horvat Nina (GD Osijek-žito) 62.650

Preostali rezultati nalaze se u dokumentima ispod teksta.

15. završnica kupa Hrvatske u MZ SG C program book. (.pdf 171kb)
18. završnica kupa Hrvatske u MZ SG B program book (.pdf 136kb)
18. završnica kupa Hrvatske u MZ SG B program individual judges scores (.pdf 222kb)
27. višebojsko prvenstvo Hrvatske u MSG za mlađe A kategorije book (.pdf115kb)
27. višebojsko prvenstvo Hrvatske u MSG za mlade A kategorija individual judges scores (.pdf 173kb)
27. višebojsko prvenstvo Hrvatske u_ŽSG za sve A kategorije book (.pdf 109kb)
27. višebojsko prvenstvo Hrvatske u ŽSG za sve A kategorije individual judges scores (.pdf 113kb)