Tkalčec i Srbić u finalu Svjetskog kupa u Kopru

Hrvatska će imati dvoje finalista na Svjetskom gimnastičkom kupu u slovenskom Kopru.

Tin Srbić kao najbolji u kvalifikacijama izborio je nedjeljno finale na preči skupivši 14,400 bodova, a to će našem reprezentativcu biti treće finale u tri ovosezonska turnira SK-a. U Bakuu je završio kao šesti, dok je u Dohi osvojio srebrnu medalju.

Sutra će se pak u finalu preskoka naći naša gimnastička povratnica, Tijana Tkalčec, koja je kvalifikacije odradila sa petom ocjenom, 13,500 bodova. U istim kvalifikacijama Ema Kajić bila je 12. (12,975), dok je Ana Poščić nastup na parteru završila kao 21. sa 10,300 bodova.

U kvalifikacijama konja s hvataljkama Jakov Vlahek je sa 13,400 bodova zauzeo 11. mjesto i treća je rezerva za finale, dok je Matija Baron na istoj spravi bio 19. (12,700).

Našim vježbačima Koper je posljednja provjera pred Grand Prix Žito Challenge cup koji ih u Osijeku čeka već slijedećeg tjedna (18-21. svibnja).

Kvalifikacije – konj s hvataljkama (.pdf 2MB)