U Poreču održana Završnica kupa Hrvatske u ritmičkoj gimnastici

Protekloga vikenda u Poreču je održana Završnica kupa Hrvatske u ritmičkoj gimnastici. U natjecanju B programa imali smo priliku vidjeti ritmičarke mlađih kategorija – mini, mlađe kadetkinje, kadetkinje i juniorke, te seniorke.

U kategoriji seniorki prvo je mjesto osvojila ritmičarka Gimnastičkog kluba Maksimir Ema Bello s osvojenih 17,800 bodova. Drugo mjesto zauzela je Lara Knapić iz KRSG Poreč (16,350), dok je treća bila Laura Vidmar iz KRG Leda (13,400). U konkurenciji seniorki natjecalo se deset ritmičkih gimnastičarki. Kod juniorki konkurencija je bila nešto brojnija, pa se tako u borbi za najviši plasman natjecalo 16 ritmičarki. Prvoplasirana je i u ovoj dobnoj kategoriji bila ritmičarka Maksimira, Sara Ćorluka s 15,200 bodova. Prva pratilja, odnosno drugoplasirana, bila je Zoja Špada iz KSRG Gazela (14,950), a treća Leona Pretković iz Gimnastičkog kluba Vindija (14,650).