Artić i Sambol završile nastup na EP-u u Bakuu

Hrvatske reprezentativke u ritmičkoj gimnastici Tamara Artić (GK Vindija) i Lana Sambol (GK Aura) završile su svoj nastup na Europskom prvenstvu u Bakuu.

Artić je zauzela ukupno 44. mjesto u kvalifikacijama višeboja (75.200 – 3 najbolje ocjene), a najbolje plasmane imala je u vježbama s loptom (26.450) i čunjevima (24.400) gdje je u obje discipline bila 40.

Sambol je pak višeboj završila na 49. mjestu (73.150), najbolji plasman imala je s čunjevima (47. sa 23.550), a najbolje ocjene pak s obručem i loptom (oba rekvizita 24.800).

Višebojska prvakinja Europe je Bugarka Boryana Kaleyn (131.000), srebrna je Talijanka Sofia Raffaeli (129.550), a brončana još jedna bugarska ritmičarka Stiliana Nikolova (129.500).

U nedjelju su na rasporedu pojedinačna finala, a live prijenos možete pratiti na www.eurovisionsports.tv/europeangymnastics