Furač i Brnada bez finala grede u Kopru

Mlade hrvatske gimnastičarke Petra Furač i Korina Brnada nisu ostvarile plasman u finale Svjetskog kupa u Kopru.

Drugoga dana kvalifikacija na Svjetskom kupu u Areni Bonifika nastupile su još dvije hrvatske gimnastičarke. 20-godišnja Petra Furač nije uspjela ostvariti plasman u svoje drugo finale u karijeri. Petra je u današnjim kvalifikacijama grede zauzela 16. mjesto (11.300). Njena mlađa kolegica, Splićanka Korina Brnada nastupila je na svom prvom Svjetskom kupu. 15-godišnjakinja je za svoju izvedbu vježbe na gredi zaradila ocjenu 9.350 te naposljetku natjecanje završila kao 24. Prvo mjesto kvalifikacija u ovoj disciplini zauzela je Mađarica Zsofia Kovacs (13.450), druga je bila Švicarka Ilaria Kaeslin (13.100), a treća Rumunjka Iulia Berar (12.950).

U sutrašnjim finalima nastupit će Tijana Tkalčec na preskoku te Aurel Benović na parteru.