Šulekić, Strinić, Prpić, Gašparin, Hađi-Veljković i Pleše novi prvaci Hrvatske

Gimnastički centar Aton u Nedelišću dva dana bio je domaćin 28. Višebojskog i ekipnog Prvenstva Hrvatske u muškoj i ženskoj sportskoj gimnastici za mlađe dobne kategorije najjačeg, A programa, ali ujedno je ugostio i 19. Završnicu Kupa Hrvatske (B program) te 16. Završnicu Kupa u C programu. Ukupno je na jednom mjestu bilo gotovo 500 gimnastičarki i gimnastičara iz 37 hrvatskih klubova.

Sara Šulekić i zagrebačkog ZTD Hrvatski sokol sa 44,434 boda juniorska je prvakinja Hrvatske u višeboju, najbolja mlađa juniorka je Katerina Strinić iz splitskog Marjana (46,417), članica riječke Vite Mila Prpić najbolja je kadetkinja (57,467), dok je Mia Gašparin iz zagrebačke GK Dubrave slavila kod mlađih kadetkinja (53,333). Dubrava je i ekipno imala najbolje mlađe kadetkinje (152,033), a Vita je odnijela ukupnu pobjedu kod kadetkinja (152,618).

Kod gimnastičara, Borna Hađi-Veljković iz GK Novi Zagreb mlađejuniorski je višebojski prvak (64,600), Dominik Pleše iz GK Rijeka osvojio je kadetsku kategoriju (110,650), a momčadska kadetska pobjeda pripala je ZTD Hrvatski sokol (1. ekipa) sa 316.900 bodova.