U Poreču održana Završnica Kupa Hrvatske u ritmičkoj gimnastici

KRSG Poreč i ove je godine bio domaćin Završnice Kupa Republike Hrvatske u ritmičkoj gimnastici. Istarski je grad tako okupio velik broj velikih i malih vježbačica koje su se na tepihu natjecale u B programu.

Najbolja je u seniorskoj konkurenciji bila Ledina Laura Vidmar koja je za vježbe s obručem i loptom ukupno zaradila ocjenu 20,100. Drugoplasirana je bila Emanuela Bello iz GK Maksimir (20,050), a trećeplasirana Zoja Špada iz Gazele (9,350). Zlato je u kategoriji juniorki osvojila Vindijina Sara Crnčec kojoj su vježbe s obručem i čunjevima donijele ukupnih 21,500. Srebro je pripalo Nikol Ivetić iz Galatee (19,700), a bronca Sarinoj klupskoj kolegici Leoni Pretković (18,450).

Stella Patrk iz KRG Sirena najbolja je kadetkinja B programa. Ona je osvojila ukupnih 18,500 bodova za izvedbu svojih vježbi s loptom i obručem. Iza nje su slijedile Iva Stura iz KRS Sirena (17,950) te Iva Drakulić iz GK Aura (16,400). U nešto mlađoj kategoriji, onoj mlađih kadetkinja, najboljom se pokazala Paulina Tomašković iz Vindije (18,850). Drugo mjesto zauzela je Vita Franov iz KRG Sirena (18,700), a treće Iana Benčić iz KRG Galatea (17,950).

U najmlađem uzrastu, onom mini vježbačica, prvo mjesto pripalo je Noemi Deanne Marcikić s osvojenom ocjenom 8,750 (KRG Sirena). Lucija Barbir (8,350) iz Vindije bila je drugoplasirana, a Gabriela Kostenjak (7,900) iz Aure trećeplasirana.